Badanie stanu odżywienia organizmu na podstawie
analizy pierwiastkowej włosa
Chcesz świadomie dbać o swoje zdrowie?
Wiesz, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć?
Być może – niestety – już chorujesz, ale chciałbyś wspomóc proces leczenia farmakologicznego czy rehabilitacji, aby był bardziej skuteczny?
Może cierpisz na jedną z chorób:
- zaburzenia psycho-emocjonalne (depresję lub zaburzenia adaptacyjne i in.),
- chorobę neurologiczną (parkinsonizm, padaczkę czy autyzm),
- dermatologiczną (łuszczycę, bielactwo, wypadanie włosów, trądzik etc.),
- kardiologiczną (miażdżycę, chorobę niedokrwienną serca etc.)
- czy chorobę dotyczącą układu kostno-stawowego (RZS czy osteoporozę),
- a może masz problemy z zachowaniem kondycji fizycznej i psychicznej lub z obniżoną odpornością organizmu?
Czy znasz przyczynę tych dolegliwości???
O naszym zdrowiu i samopoczuciu decydują niezliczone procesy metaboliczne, zachodzące w 220 rodzajach 80 bilionów komórek naszego organizmu. To od nas zależy, czy z pożywieniem dostarczymy wszystkich makro- i mikroelementów, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Prawidłowe żywienie powinno spełniać dwa podstawowe warunki, tzn. musi być źródłem dobrej energii i dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Niestety – z wielu względów – spełnienie obu tych aspektów jest trudnym wyzwaniem dla każdego z nas.
Nieprawidłowa dieta prowadzi do wielu niedoborów, w tym koniecznych do utrzymania wewnętrznej równowagi naszego organizmu – niedoboru biopierwiastków. Możemy też mieć do czynienia z kumulowaniem w organizmie pierwiastków toksycznych.
I tu zaczyna się równia pochyła prowadząca stopniowo do pogłębiających się zaburzeń funkcjonowania naszego organizmu i pojawienia się objawów chorobowych.
Jak zdiagnozować istniejące już niedobory lub nadmiary?
Tu przychodzi nam z pomocą badanie poziomu stężenia biopierwiastków wbudowanych w strukturę włosa w trakcie wzrostu, które dostarcza informacji o ich zawartości w organizmie w dłuższym czasie – ok. 2–3 miesięcy.
Stężenie mikroelementów we krwi może się zmieniać w zależności od pory dnia, w której pobierana jest krew, od posiłku spożytego przed jej pobraniem. Wiąże się również ze zmianami emocjonalnymi. Takiej zmienności nie obserwujemy w analizie włosów.
Analiza pierwiastkowa włosa to kompletne badanie odżywienia organizmu na podstawie pomiaru nawet 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach.
W najszerszym panelu oznaczane jest 29 pierwiastków:
24 biopierwiastki: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna oraz 5 pierwiastków toksycznych: arsen, rtęć, glin, kadm, ołów.
Dzięki temu badaniu dowiadujemy się, jak odżywiony jest nasz organizm, poznajemy charakterystykę swojego metabolizmu i nasze tendencje zdrowotne. Pozwala to na opracowanie spersonalizowanego programu suplementacyjnego oraz dostosowanych do naszego rodzaju metabolizmu zaleceń dietetycznych.
Można też wykonać węższe badanie na podstawie pomiaru 12 pierwiastków (w tym czterech pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach, aby dowiedzieć się jakie mamy niedobory i nadmiary najważniejszych biopierwiastków i jak je wyrównać.
Badanie poziomu pierwiastków toksycznych może wykazać możliwość ich złego wpływu na metabolizm, a program suplementacyjny pomoże pozbyć się ich z organizmu.
Dzięki dostosowaniu się do zaleceń suplementacyjnych i dietetycznych, zawartych w wyniku, dajemy sobie szansę na zwycięstwo w walce z chronicznym zmęczeniem i osłabieniem, a także z leczeniem otyłości. Poprawiamy też rokowanie w zakresie przebiegu chorób przewlekłych.
Ocena poziomu biopierwiastków w naszym organizmie wydaje się być niezwykle istotna, ponieważ nierozważna nadmierna suplementacja może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Podobnie jak szkodzą nam niedobory…
Historia rozpowszechnienia tego badania w Polsce sięga roku 1995, kiedy to w Zakładzie Biochemii Wojskowej Akademii Medycznej zajmowano się określaniem zawartości pierwiastków we włosach ludzi z chorobami neurologicznymi. W ten sposób oceniany był stan odżywienia osoby badanej, ze szczególnym uwzględnieniem potencjału bariery antyoksydacyjnej.
Następnie, w celu określenia norm populacji środkowo-europejskiej, wykonano badania 3000 ludzi. Z literatury i własnych badań opracowano unikalny, autorski sposób opisu wyniku Analizy Pierwiastkowej Włosów. Tak doszło do założenia w Łodzi w 1998 roku firmy Biomol.
Jest to polska firma z wieloletnim doświadczeniem i tradycją. Jest europejskim liderem w swojej dziedzinie. W ciągu wieloletniej działalności nawiązała współpracę z instytucjami państwowymi i prywatnymi w wielu krajach. Szerzy wiedzę o zastosowaniu Analizy Pierwiastkowej Włosów w profilaktyce na wykładach, kursach i prezentacjach na terenie Polsce, Ukrainy, Rosji, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji i Belgii.
Analiza pierwiastkowa jest niezwykle pomocnym narzędziem diagnostycznym dla lekarzy i dietetyków.
Stanowi jedną z możliwych dróg poprawy zdrowia i funkcjonowania organizmu.
Wykonanie APW jest wskazane osobom narażonym na zwiększony wysiłek (praca fizyczna, sport amatorski) i osobom mającym bardzo duży wysiłek fizyczny (sport wyczynowy).
Jeśli chcesz sprawdzić, jak odżywiony jest Twój organizm, czy może u podłoża Twoich problemów zdrowotnych nie leżą zaburzenia równowagi biopierwiastków, skontaktuj się ze mną!